тахографи сервіс

Зчитування даних з тахографа

У Вас є чіп карта водія? - зчитування інформації з чіп картки водія і даних з цифрового тахографа

 

Відповідно до законодавства Європейського Союзу та міжнародних зобов'язань, взятих на себе Україною, як стороною, що підписала угоду ЄУТР (Європейська угода про роботу екіпажів транспортних засобів, які виконують міжнародні автомобільні перевезення) перевізник зобов'язаний контролювати режими праці і відпочинку водіїв.

Всі законодавчі вимоги спрямовані на те, щоб тахограф чітко фіксував необхідні параметри: швидкість руху, пройдений шлях, час, періоди роботи і відпочинку водія, виключаючи всякі маніпуляції, а водій забезпечував безпеку руху з дотриманням режимів праці та відпочинку.

Считывание данных с тахографа и Чип карты водителя

Яким чином вимоги ЄУТР повинні виконуватися перевізниками?

По-перше, стежити за технічним станом та справністю тахографа, відповідністю типу тахографа типу транспортного засобу. У разі виявлення збоїв в роботі своєчасно усувати несправності.

Контролювати дотримання періодичності калібрування (перевірки адаптації тахографа до транспортного засобу). Таріровка повинна проводитися один раз на два роки, або при необхідності позапланово, у випадках, передбачених законодавством. Старі протоколи перевірки та адаптації тахографа до транспортного засобу (протоколи тарировки), свідоцтва про повірку зберігати ще протягом 1 року з дати закінчення терміну їх дії.

По-друге, обов'язково забезпечувати «вивантаження», зчитування інформації з цифрового тахографа і чіпа водія.

Третє. Контролювати і аналізувати режими праці та відпочинку водія, і не допускати їх порушення.

Четверте. Забезпечувати зберігання знятої інформації з чіп карти водія і тахографа протягом мінімум 12 місяців з дати останнього запису, і надання цієї інформації (в разі необхідності) контролюючому органу.


Зчитування даних з тахографа

Зчитування даних з тахографа

250 грн. Записатись
Зчитування чіп карти водія

Зчитування чіп карти водія

200 грн. Записатись

Зчитування даних з цифрового тахографа

Для зняття інформації з цифрового тахографа та картки водія  використовується спеціальне обладнання та програмне забезпечення.

Інформація яка зберігається в тахографі або на чіп-карті водія містить персональні дані, тому вона захищена від стороннього несанкціонованого доступу. 

Доступ до інформації з тахографа має спеціалізований пункт сервісу тахографів, контролер (інспектор), підприємство і водій. Однак, обсяг доступу до такої інформації обмежений певним ключем доступу цифрового підпису, роль якого виконує картка для цифрового тахографа. Чіп-карти для цифрового тахографа за функціональністю розділяють на такі як:

  • картка майстерні
  • картка перевіряючого
  • картка підприємства
  • картка водія

Водій самостійно має можливість отримати інформацію з тахографа тільки стосовно його особистої діяльності та режими праці і відпочинку, події. Така інформація може бути отримана у вигляді роздруку з тахографа.

Дані з тахографа та чіп-карти водія зашифровані й зберігаються у спеціальному файлі форматі  DDD. Для того, щоб прочитати (розшифрувати) зчитану і заархівовану інформацію, яка міститься на захищених носіях, потрібно мати спеціальне програмне забезпечення або звернутися за цією послугою до нас в офіційний пункт сервісу тахографів.

Дані, зчитані з чіп-карти тахографа можуть бути сформовані у звіт та аналізуватися на наявність порушень або інших подій. Обсяг даних які можна проаналізувати та використати для формування звіту залежать від можливостей програмного забезпечення.

Як часто потрібно зчитувати (архівувати) інформацію з цифрового тахографа?

Як правило зчитування (вивантаження або зняття) інформації з тахографа проводитися не рідше одного разу на три місяці, або через 90 календарних днів. Раніше провести таку процедуру можна, пізніше - ні. Здіснюється така процедура не залежно від того експлуатувався автомобіль чи ні.

Як часто потрібно зчитувати інформацію з чіп карти водія для цифрового тахографа?

Чіп карта водія зчитується один раз на місяць, але не рідше ніж раз на 28 календарних днів. Можна зробити зчитку раніше в тому випадку, якщо водій відправляється в рейс, і в період коли потрібно буде зробити вивантаження інформації він перебуватиме у відрядженні. Пізніше проводити таку процедуру не рекомендується. Чистка чіпа водія проводиться незалежно від того працював він  упродовж місяця, чи був у відпустці, на лікарняному тощо.

 

Як видалити інформацію з чіп-карти водія

Слід пам'ятати, що при зчитування інформації з тахо або чіп карти водія інформація ні з тахографа ні з карти водія не стирається, вона тільки вивантажується в спеціальному зашифрованому форматі. Всі спроби маніпуляції з цифровим тахографом і всі порушення і події в пам'яті пристрою зберігаються постійно від моменту встановлення тахографа до виведення його з експлуатації. Аналогічна ситуація і зі збереженням інформації на чіпах водіїв - вона доступна протягом усього терміну дії карти - за 5 років.

Тому вся інформація, що знаходиться в тахографі або на чіп карті водія доступна для компетентних перевіряючих органів.

 

Навіщо проводиться зчитування (чистка) інформації з тахографа?

Зчитування і архівація даних проводиться для контролю, аналізу режимів праці та відпочинку водіїв, виявлення допущених ними порушень (в т.ч. і таких як перевищення швидкості). Саме тому перевізники зобов'язані зберігати інформацію, зчитану з тахографа і чіп карти кожного водія.

Ціна зчитування карти водія - 150 грн.

Ціна зчитування інформації з тахографа - 250 грн.

Ціна складання звіту від 300 грн. і залежить від обсягу необхідної інформації, а також форми надання звіту.

 

Так само ми можемо:

  • Провести архівацію зчитаної інформації і передати власнику (на електронну пошту або на зовнішній носій інформації).
  • Організувати зберігання інформації протягом року та її видачу на вимогу власника.
  • Провести аналіз порушень режимів праці та відпочинку водія.
  • Скласти звіти (за запитом) про порушення, події, роботу окремого водія, екіпажу, конкретного автомобіля за певний період часу.

 

Ми готові якісно виконати для Вас всю кропітку і затратну за часом роботу із зчитування, аналізу та архівації даних з чіпів водіїв і тахографів. Ми співпрацюємо і  готові надалі співпрацювати як з великими парками автомобілів, так і з окремими перевізниками.


Чи можна видалити інформацію з чіп карти водія?

Ні, видалити інформацію з чіп картки водія не можна. На ній зберігаються всі дані стосовно діяльності водія за весь період, починаючи з моменту випуску картки.

Де зробити чи замовити чіп карту водія для цифрового тахографа?

Міністерство транспорту та зв'язку України з 2010 року забезпезпечує обіг карток для цифрових тахографів. Компетентним органом у цій сфері  визначено ДП “ДЕРЖАВТОТРАНСНДІПРОЕКТ” , який безпосередньо здійснює оформлення, виготовлення і видачу карток для цифрових тахографів.

Зараз картку можна замовити онлайн  в ДП “ДЕРЖАВТОТРАНСНДІПРОЕКТ”

     Обіг карток для цифрових тахографів в Україні здійснюється відповідно до Порядку, затвердженого наказом Міністерства інфраструктури України від 30.05.2013 № 329

Чи можна використовувати чужу чіп картку для тахографа?

Картка водія являється особистим документом її власника, і ні в якому випадку не повинна передаватися іншій особі.  Коли ви передаєте картку іншій особі, то повністю берете на себе відповідальність за всі її дії за кермом автомобіля, у тому числі і за порушення законодавства.

У більшості країн Європи при виявленні факту використання чужої карти для тахографа водій і перевізник підлягають притягненню до суворої адміністративної відповідальності. Чіп-карта в примусовому порядку анульовується. 

 

Чи може розмагнітитись чіп карта водія?

Чіп-карта водія не може розмагнітитись. Вона оснащена спеціальним “чіпом” - мікропроцесором, який закріплений в пластик. Якби карта була виготовлена з магнітною смугою, то така вірогідність могла мати місце. Однак, не слід картку випробовувати на міцність. Не варто її надовго залишати під прямим сонячним промінням. Коли вона не використовується, краще її зберігати у захисному футлярі.

 

Яка інформація зберігається на картці водія?

Загальні відомості які доступні для отримання та аналізу з чіпа картки

  • Прізвище, ім'я

  • Термін дії картки

  • Державний реєстраційний номер транспортного засобу на якому використовувалась чіп-картка

  • Режими праці та відпочинку водія

  • Країна перебування

  • Події та порушення

Чи видалаяється інформація з чіп карти після того, як проведено зчитку?

Ні. Просто коли зчинтана інформація з чіп-картки, то провіряючий має менше приводів зробити більш глибоку перевірку режимів праці і відпочинку водія та допущених ним порушень.

Є запитання? - задайте його нам




Telegram Viber Facebook
(050)388-48-80 (067)538-89-89 Карта
ТахоСервіс®
Про нас | Гарантії